Zaloguj się do strefy pacjenta.

Blog

Niestety nie mam dziś zbyt optymistycznego wpisu. Chcę bowiem napisać o problemach, z którymi mierzyć się musi wiele osób – o współistnieniu zaburzeń lękowych oraz depresji z chorobą zapalną jelit (IBD).Z mojej obserwacji wynika, że wiele osób z chorobami zapalnymi jelita wstydzi się przyznać (nawet przed sobą) do problemów psychicznych, nie szuka pomocy w tym zakresie, a co najważniejsze w ogóle nie wie że źródłem problemów może być stan zapalny w jelitach.
Czytaj całość...

Takie są wnioski płynące z metaanalizy opublikowanej przed paru tygodniami na łamach Journal of American College of Cardiology . Autorzy analizowali publikacje oraz wyniki metaanaliz opublikowanych w okresie między 2012 a 2017. Warunkiem było to że prace dotyczyły wyłącznie badań z udziałem ludzi oraz tego czy suplementacja witaminami i minerałami o charakterze antyoksydacyjnym przyczyniła się do zmniejszeniu ryzyka śmierci wśród stosujących je osób . Wyniki? Raczej mało zachęcające.
Czytaj całość...

Chcielibyśmy przedstawić wiosenny przepis na wegański makaron ze szparagów, szpinaku, awokado i pietruszki. Idealny na upalne dni i dostępny również wersji bezglutenowej Spróbujcie!
Czytaj całość...