Zaloguj się do strefy pacjenta.

Blog

Przygotowuję się do wykładu na temat diety długowieczności. A to oznacza, że obczytuję literaturę naukową związaną z tym tematem. I tu mam dla Was coś extra- otóż dziś powiem co „demoluje” nie tyle długość życia ale jego komfort! Czyli chciałabym powiedzieć parę słów o syndromie „ zombie 50+” – czyli o tym jak stosując przewlekle leki i NIE stosując jakiejkolwiek uzupełniającej suplementacji możemy się kiepsko zestarzeć. Przechodząc w fazę osoby przewlekle zmęczonej, bez chęci do aktywności fizycznej ienergii życiowej. Czyli zestarzeć się wtypowy sposób dla większości Polaków i Polek.
Czytaj całość...

W przerwie między konferencjami mam dla Was prawdziwą bombę – artykuł z JAMA, który pokazuje że warto sięgać regularnie po naturalne, uczciwie zrobione jogurty. I po produkty wysokobłonnikowe. Ale mam na myśli jogurty nie te komercyjne, tylko te zwykłe ukiszone za pomocą zdefiniowanych szczepów, bez dodatków ulepszaczy, emulgatorów, barwników itd. A błonnik - nie z płatków komercyjnych pełnych dodanych smaków, konserwantów, witamin itd. Tylko zwykłe jak najmniej przetworzone płatki czy ziarna, orzechy lub warzywa i owoce
Czytaj całość...

Kochani pisze tego bloga i czasami myślę sobie po co ci to ? Masz tyle innych, ważniejszych rzeczy na głowie, za które ci dodatkowo dobrze płacą.Uwierzcie mi, że pisanie bloga to spory obowiązek. Kiedy jesteś celebrytą napiszesz cokolwiek, dasz zdjęcie, sypną się polubienia i masz z głowy. Kiedy jesteś „celebryckim zerem” jak ja, to oprócz wiedzy nie masz niczego co przyciąga czytelników. Wiele razy miałam ochotę zarzucić pisanie bloga – to myślenie włącza się w okresach takich jak ten, kiedy jest dużo pracy naukowej i pracy z młodzieżą na uczelni. Ale kiedy zniechęcenie sięga zenitu przychodzą takie jak ten, listy od czytelników. Wszystko znowu nabiera sensu. Jednak warto to robić. Bo czasem udaje się komuśpomóc.
Czytaj całość...