Zaloguj się do strefy pacjenta.

Blog - Ciekawostki dietetyczne

Czy można „zepsuć „ wątrobę pijąc napoje gazowane? Czy raczej do kompletu potrzebna jest alkoholowa „wkładka”? A czy można zapaść na cukrzycę lub chorobę serca po latach „delektowania” się tymi napojami? Otóż można i napoje gazowane są w tej sztuce prawdziwymi mistrzami. Tempo w którym prowadzą do uszkodzeń wątroby, serca czy trzustki jest wprost niewiarygodne. A o przyczynach możesz poczytać w dzisiejszym wpisie.
Czytaj całość...

Bez wątpienia jest to jeden z najtańszych i najprostszych sposobów na „cieknące jelito”. I stłuszczoną wątrobę - Tak wynika z badania zespołu, który miałam przyjemność kierować . Przy okazji błonnik w diecie w pozytywny sposób wpływał na metabolizm wątroby! 30 g włókna dziennie „zrobiło dobrą robotę „ regulacyjną dla przemian glukozy i lipidów.
Czytaj całość...

Mam przed sobą świeżutki artykuł zespołu polskich naukowców ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego opublikowany w prestiżowym Nutrients. Są to wyniki badań projektu MAGNETIC, w którym oceniano tak zwane modyfikowalne czynniki ryzyka, wpływające na rozwój chorób układu krążenia. No i okazało się, że czynniki uznawane przez specjalistów za modyfikowalne (czyli takie gdzie możemy sami zmienić swoje nastawienie do zmian w stylu życia) są de facto w naszym kraju …..niemodyfikowalne.
Czytaj całość...