Zaloguj się do strefy pacjenta.

Neuro profil

NeuroProfil

Niewielu ludzi ma świadomość istnienia zależności pomiędzy zaburzeniami nastroju, zniechęceniem do pracy, złym samopoczuciem czy wręcz depresją, a organicznymi przyczynami wpływającymi na powyższe stany. Procesy zapalne zogniskowane w obrębie jelit mają bezpośrednie przełożenie na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Jest to fakt potwierdzony naukowo.

NeuroProfil pozwala zdiagnozować te przyczyny psychosomatycznych objawów, które mogły zostać wywołane zaburzeniami w obrębie jelit.


Co może być również przyczyną tego typu zaburzeń?

Z pewnością niedobór mikroelementów oraz witamin. Jest to problem o tyle istotny, że ma on bezpośredni wpływ na pracę ośrodkowego układu nerwowego. Przyczyny niedoborów należy upatrywać w dwóch możliwych sytuacjach – nieodpowiednio zbilansowanej diecie, zawierającej wysokoprzetworzoną żywność, znamionującej się brakiem zróżnicowania spożywanych posiłków, a także w możliwym procesie zapalnym jelit, który powodować może zaburzenia wchłaniania mikroelementów i witamin.
Wychodzimy naprzeciw tym problemom, po raz pierwszy oferując spersonalizowany panel diagnostyczny, dzięki któremu możliwa staje się wnikliwa diagnostyka zaburzeń. Oferujemy:


Test Organic Neutro
Jest to kompleksowy neuroorganiczny test, na który składa się pakiet badań, gdzie oznaczany jest poziom kwasów organicznych, stanowiących „mapę metaboliczną” ludzkiego organizmu. Dzięki temu możliwe staje się wskazanie różnych chorób o podłożu metabolicznym, ale również niedoborów. Metabolity tryptofanu, które zostają oznaczone w teście, mogą brać udział w występowaniu zaburzeń takich jak: stany lękowe, depresja, schizofrenia oraz wiele innych somatycznych problemów.
Test jest również pomocny w ustaleniu terapii u dzieci chorych na autyzm.
Do badania pobierana jest próbka moczu, dzięki czemu jest ono zupełnie nieinwazyjne.


Badania neurohormonalne
Oznaczanie hormonów w ślinie, zamiast oznaczania ich we krwi, wykazuje wiele korzyści: nieinwazyjność pobrania, bezbolesność pobrania, nadto może zostać wykonane w dowolnej chwili i finalnie – jest ono ukierunkowane na wolną, biologicznie aktywną część hormonu. Niezbędne jest jednak uwzględnienie podczas badania faktu, że poziom wydzielania hormonu w cyklu dobowym nie jest jednolity (występują jego wahania), a w przypadku kobiet należy wziąć także pod uwagę fazę cyklu miesięcznego.
Głównym celem badania jest oznaczenie tzw. hormonów stresu, mają one bowiem bezpośrednie przełożenie na stan i funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Hormonami tymi są:
1. Kortyzol, który przy stale utrzymującym się stresie jest wyraźnie silniej wydzielany w porze nocnej, a nierzadko również w porze dziennej.
2. Melatonina, która jest hormonem niezbędnym w regulacji okołodobowego rytmu, mając przełożenie choćby na rytm snu i czuwania. Dzięki jej oznaczeniu można określić, czy na zaburzenia snu wpływa rzeczywiście brak harmonii hormonalnej. Jeżeli odpowiedź jest pozytywna, możliwe staje się wdrożenie kompleksowej terapii.
Inne badane hormony: DHEA, estradiol, progesteron, testosteron
.

Test Neurotransmitery


Przyczyną wielu zaburzeń może być niedobór bądź jednego, bądź wielu neuroprzekaźników zarówno w centralnym, jak i w obwodowym układzie nerwowym oraz hormonalnym. Zaburzenia mogą się zatem pojawić w obrębie neuroprzekaźników, jak i wielu hormonów, czego skutkiem mogą być: zaburzenia snu i jedzenia, dekoncentracja, spadek wydajności, nieprawidłowości układu immunologicznego w postaci spadku odporności, rozwój zespołu stresu.
Badaniu podlegają neurotransmitery: noradrenalina, adrenalina, dopamina, serotonina.
Neuromikroelementy
Dzięki pełnej diagnostyce krwi możliwe staje się wcześniejsze zdiagnozowanie rozpoczynającego się niedoboru składników pokarmowych. Często pojawiające się zaburzenia w zachowaniu oraz zdolnościach naukowych, szczególnie u dzieci, występują nierzadko obok problemów immunologicznych o podłożu niedoborów mikroelementów. Dzięki nowoczesnym parametrom laboratoryjnym możliwa jest w pełni spersonalizowana diagnoza stanu mikroskładników pokarmowych.
Badaniu podlegają składniki pokarmowe: wapń, żelazo, potas, miedź, magnez, selen, cynk, jod, chrom, miedź, arginina, cysteina, glicyna, metionina, fenyloalanina, tryptofan, koenzym Q10, Omega-3-index.

 

Test : Witaminy regulujące pracę układu nerwowego

Badanie oferuje diagnozę szerokiej gamy produktów przemiany materii. Badanie pozwala zdiagnozować następujące zaburzenia: zaburzenia metabolizmu neuroprzekaźników, upośledzenie metabolizmu witaminy B, przerost bakterii, niedobór mikroelementów, niedobór aminokwasów. Przesłankami sugerującymi adekwatność wykonania badania są: przewlekła zmęczenie, migrena, zaburzenia koncentracji, depresja, bóle brzucha.
Badaniu podlegają witaminy: kwas foliowy, witamina B6, witamina B12.